امروز: شنبه 26 آبان 1397
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

گزارش كارآموزی در فنی و حرفه ای بروجن

گزارش كارآموزی در فنی و حرفه ای بروجن دسته: گزارش کارآموزی و کارورزی
بازدید: 6 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 23 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 30

سپاس بیكران خداوند بزرگ را سزاست كه با خلق مخلوقات و هستی زمینه كاوش را پدید آورد آنكه علم بیكرانش قدرت بی انتهایش را ثابت می كند البته ، فطرت انسانی برگرفته از پرتو ذات اقدس الهی ، كمال خود را شناختن در این عرصه می داند ، عرصه ای كه انسان را از طریق دلایل و نشانه ها و شناخت ها و بررسی ها به قله های افتخار آگاهی از راز خلقت می رساند و طبق این دلا

قیمت فایل فقط 15,000 تومان

خرید

مقدمه :

سپاس بیكران خداوند بزرگ را سزاست كه با خلق مخلوقات و هستی زمینه كاوش را پدید آورد آنكه علم بیكرانش قدرت بی انتهایش را ثابت می كند . البته ، فطرت انسانی برگرفته از پرتو ذات اقدس الهی ، كمال خود را شناختن در این عرصه می داند ، عرصه ای كه انسان را از طریق دلایل و نشانه ها و شناخت ها و بررسی ها به قله های افتخار آگاهی از راز خلقت می رساند و طبق این دلایل عقلی بیش از پیش به خداوندی خدا پی می برد و در رسیدن به جوارش از هیچ كوششی فروگذار نخواهد كرد ، پس آنكه علم آفرید به جوینده علم نیز ارزش می نهاد . او در واقع استفاده بزرگی است .استادی كه در هر دهه یا قرن ، تجاربی در اختیار پویندگان علم قرار می دهد و با این كار زمینه را برای پویندگان نسل بعد فراهم می كند و این كار فراهم نمی شود مگر با تربیت اساتید با تجربه ، پس استاد در واقع همان علم الهای است .

برای ایجاد زمینه برای پیشرفت نسل های بعد ، پس بردانش پژوهان درك ارزش و اهمیت استاد زیرا پرودگار احترام ارزش علم را واجب كرده و همچین احترام و ارزش استاد علم آموز تقدیر و تشكر باكران خود را نثار الستادان عزیز و پویا و دلسوز می كنیم كه در طی نیم ترم تحصیل در این دانشگاه از هیچ كوششی در راه رفع ابهامات و پیشرفت و ارائه علم آنچه در توان داشتند فروگذاری نكردند ، این نمایندگان علم الهی كه بحق افق دیدیم را بیش از پیش وسعت دادند و در راه كسب علوم بطرز نخستین آوری حقیر را ترعیب كردند هم چنین تشكر می كنم از استاد عزیز كارآموزی جناب آقای مهندس آرامی كه در واقع در زمینه تكامل و گردآوری و به نتیجه رساندن اندوخته ها و تجربه های دوران تحصیل دانشگاهی ام نقش ارزنده ای را ایفا نمودند ، هم چنین تشكر می كنم از سرپرست كارآموزی مركز آموزش فنی و حرفه ای بروجن آقای رستگار كه حقیقتاً در این مدت كارآموزی از همكاری و همیاری و توجیه فن دریغ نكردندو با عملكرد كار عملی در خارج از داشنگاهی فراهم آورند . و در نهایت از كلیه اساتید پرسنل زحمت كش محترم دانشگاه تقدیر و تشكر می نمایم .

والسلام

گزارش كار هفته اول تاریخ 16و20و21 /12/82

برای شناسایی دو موتور باید به موارد زیر توجه كنیم .

1-           حجم سیلندر

2-            نسبت تراكم

=  حجم سیلندر

برای حجم سیلندر قسمت فرورفتگی سیلندر را پر از آب یا نفت كرده توسط یك برنج كشیده و حجم آنرا برحسب CC بدست می آوریم و با حجم جابجایی آن یعنی        

جمع می كنیم .

موتورهای از نظر شاتون دو نوعند :

1-           شاتون كوتاه كه سرعتی هستند

2-            شاتون بلند كه موتور قدرتی است با گشتار و زیاد

برای همین است كه ماشینهایی كه پولوس جلو دارند سرعت بیشتری دارند چون گاردان و دیفرانسیل و طول آنها وجود ندارد .

43ohp Actros و پیكان 60hp قدرت یا توان دارند .

P=T*W

در ماشینهای بلك به w بیشتر و T كمتری نیاز داریم و در ماشینهای سنگین بر عكس .

موتورهای دوزمانه : بنزینی

معایب :

1-           از روغن سوزی در قسمت پایین

2-  هدر رفتن سوخت چون هوا و بنزین و دود در هنگام بالا رفتن مخلوط می شود و آلودگی هوا زیاد است .

مزایا :1-  سوپاپ و میل سوپاپ و مستقیم اسبكها و سایر قطعات مستقیم بازو بسته نمودن سوپاپها را ندارد .

3-           سبك وزن است و ارزان قیمت

موتورهای دوزمانه گازئیلی

آلودگی و اتلاف انرژی سوختی نداریم مثل گازوئیل سوخته فقط یك توان حرف سوپر شارژر می كنیم كه هوا را تحت فشار به مقدار زیاد وارد سیلندر می كند و مقداری از این هوا به بیرون می رود هنگام خروج دودها و از نظر اقتصادی به صرفه و فعلاً عینی ندارد .

Vشكل كردن به خاطر كم كردن طول میل لنگ است

سیلندر متقارن : حركت پیستون داخلی 2 به دو با هم یكسان است مثلاً یكی قدرت و دیگری در حال تخلیه است .

برای بدست آوردن سیلندر متقارن آنها را با هم جمع كرده و باید یك شماره از تعداد سیلندرها بیشتر باشد . مثلاً برای بدست اوردن سیلندر متقارن 1 5=4+1 . 5 یك شماره از 4 بیشتر است كه تعداد كل سیلندرها است پس 4 سیلندر قرینه آن است .

5=3+2 سیلندر قرینه 2 سیلندر 3 است .

مثلاً اگر موتوری 360 سیلندر باشد و بخواهیم متقارن سیلندر 160 را بدست آوریم .

باید طبق این رابطه عمل نمائیم .

361= یك عمودی +160

201=160-361= آن عدد

پس سیلندر 201 متقارن سیلندر 160 است .

سیكل یك موتور چهار زمانه

720

540

360

180

0     شماره سیلندر

تراكم

مكش

تخلیه

قدرت

1

قدرت

تراكم

مكش

تخلیه

2

مكش

تخلیه

قدرت

تراكم

3

تخلیه

قدرت

تراكم

مكش

4

تعداد درجه چرخش می لنگ در چهار زمانه طبق جرقه شمع =

تعداد درجه چرخش میل لنگ طبق جرقه زدن شمع در موتورهای دو زمانه =

طبق جدول فوق طبق ترتیب احتراق ابندا سیلندر را عمل قدرت را انجام داده بلافاصله بعد از آن سیلندر 3 و بلافاصله بعد از سیلندر 3 سیلندر 4 و بلافاصله بعد از 4 سیلندر یا عمل قدرت را انجام داده است كه ترتیب احتراق موتور چهار زمانه ای مثل پیكان 2-4-3-1 می باشد .

گزارش كار  هفته دوم تاریخ 23و27و28 /12/82

اگر تعداد سیلندر بیشتر باشد همپوشانی زیادتر شده به همین خاطر موتور نرم تر كار می كند یعنی ممكن است 2  سیلندر با هم مكش كنند ، تخلیه كنند كه این باعث  می شود كه درجات كمتری از چرخش میل لنگ جرقه شمع داشته باشیم مثلاً در یك موتور 8 سیلندر داریم 0 و 8/720 كه در هر 90 چرخش میل لنگ یك جرقه شمع داریم كه در مجموع در چرخش 720 آن 8 بار عمل جرقه زدن یعنی قدرت داریم و این نسبت به یك موتور 4 سیلندر كه در 720 ، 4 بار عمل جرقه یا قدرت داشتیم بیشتر و چون تعداد ضربات قدرت روی میل لنگ بیشتر است موتور نرم تر كار می كند .

دستور احتراق :

همیشه به موتور از جلو نگه می كنیم سیلندر اولی سیلندر شماره 1 است در موتورهای V شكل سمت راست 1و2و3و4 و سمت چپ از جلو 5و6و7و8 ولی اگر اندیس داشت مشخص است روی موتور مثل سمت راست 1R و 3R و … و چپ 2L و 4L  و موتور هر چه خوابیده تر باشد شیب كاپوت كمتر است .

یعنی h كمتر و شعاع قوس مذكور (كاپوت) كمتر است.

انواع موتورها:

1-           ردیفی (خطی)

2-           V شكل

3-           تخت

4-           خوابیده (مثل ژیان)

علت آنكه پیستون بیضی شكل است .

در سطح داخلی پیستون در یك قطر دارای برجستگی ها بی ضخامت دار برای مهار گژن پین است در هنگام حرارت نسبت به قطر دیگر كمتر منبسط می شوند به همین دلیل به خاطر آنكه در هنگام كار قطرها برابر شوند قطر خلاف محور گژن پین را كمتر از قطر محور گژن پین در نظر می گیرند .

جلو موتور جائیست كه قدرت از چرخدننده میل لنگ به میل بادامك منتقل می گردد .

در موتورها پیكان نیرو توسط زنیجر ، در پراید توسط تسمه و در بعضی موتورهای دیگر توسط چرخ دنده از میل لنگ به میل بادامك می رسد . موتور پراید و پژو  پمپ روغن دارند كه توسط نیروی تسمه كه از میل لنگ به میل بادامك متصل است كار  می كند .


باز كردن سر سیلندر و متعلقات جلوی موتور :

حجم بالای سر سیلندر در روی سر شمع سیلندر تور بودانی است كه به شكل خاص طراحی شده تا چرخش سوخت بهتر صورت پذیرد و شمع را نزدیك وسط و سوپاپ قرار می دهند چون در وسط نمی توانند قرار دهند برای احتراق بهتر .

وسایل اندازه گیری : از میكرومتر برای اندازه گیری ژورنال ، دور یاتاقانها استفاده  میكنند كه چه مقدار دو پهن شده و میكرو متر دارای قطعه اندازه گیری می باشد كه مثلاً 25 میلیمتر كه اگر در دمای محیط كه روی آن نوشته قرار دهیم ، هیچگونه تلرانس ندارد و آن را وسط میكرومتر قرار می دهیم در عدد 25/ روی میكرومتر باید درست قرار گیرد و نیفتد در غیر این صورت ،جغچغه را پشت آن را باز كرده و توسط آچار دو قطعه زیرپوسته درجه بندی را تنظیم می كنیم .

در پراید تسمه تایم واتر پمپ را نمی چرخاند چون عمر  آن زیاد استkm/h  50000 و سایر قطعات مثلاً ترموستات و پمپ هیدرولیك را می چرخاند و قطر پولی كه واتر مپپ را می چرخاند بزرگ است برای اینكه مقدار آبی كه وارد موتور می شود باید در اندازه لازم مثلاُ جریان آب 3 متر بر ثانیه باشد ، اگر زیاد باشد و یا دمای بیرون مثلاً كم باشد زیاد از حد سرد شود جداره پیستون سرد شده و پیستون منبسط است و باعث پله ایشدن داخل سیلندر می شود و ترموستات را در تابستان نباید باز كنیم چون آب زیادی توسط واتر پمپ به داخل موتور (مدار آب) جریان پیدا می كند و زیاد از حد سرد می شود و بازده هم كم می شود . ولی در پژو 405 و 206و تویوتا جدید تسمه تایم واتر پمپ را هم
می چرخاند .

گزارش كار هفته سوم تاریخ 5و6و8/1/83

در موتور پژو مثلاً می گویند تسمه تایم 60000 km   طول دارد باید در 60000 كیلومتر آن را عوض كنیم و اگر پاره شود واتر پمپ و ترموستات و سیستم سوخت رسانی هم از كار می افتد و اینكه بگویند موتورم داغ كرده در پژو درست نیست چون تا وقتی تسمه پروانه پاره نشود این اتفاق نمی افتد .

روش عملی محاسبه حجم سیلندر موتور پراید :

ارتفاع كورس h= 82 mm = 8/2 cm

d= قطر سیلندر =70/07 = 7/007 cm

Vc = 30cc = 30cm

Vs حجم جابجایی

Vt حجم كامل

حجم جابجایی یك سیلندر = Vs =   d*h= 3/14/4*7/007 * 8/2=316044/4 cm

جابجایی 4 سیلندر Vs  316/04*4= 1264/16 cm

حجم كل یك سیلندر Vt=31604 +30=346/04 cn

حجم كل 4 سیلندر Vt =346/04* 4= 138/16 cm

Vc= 30*4=120cc

ضریب تراكم =

ضریب تراكم پراید قاعدتاً باید 1/8 باشد . و طبق محاسبه ضریب تراكم پیكان 1/ 5/7
می باشد .

جهت چرخش موتورها مثل پراید و سایر توسط كارخانه سازنده راست گرد است البته از جلو طرف پولی و پروانه كه به موتور نگامی كنیم ولی دورمانه خودمان باید جهت چرخش آن را مشخص كنیم . فلایویل علاوه بر آنكه نیرو را ذخیره می كند به جهت چرخش نیز كمك می كند و جهت اولیه را دنده استارت برای فلایویل مشخص می كند . اگر محفظه احتراق دوده بگیرد ضریب تراكم كم می شود . اگر از بنزین بدون سرب استفاده كنیم یا سوپر چون عدد اكتان آن بالاست خاصیت خود اشتعالی آن پایین می آید و ضریب تراكم بالا می رود .

عدد ستان برای موتور دیزل است یعنی سوخت مناسب برای دیزل سوخت مناسب برای بنزین نیست و بالعكس . پس چون ضریب تراكم پراید بالاست سرعت آن نیز بیشتر است .

تابگیری سر سیلندر پراید و پیكان

حداكثر تاب سر سیلندر باید /05mm باشد و واشر سر سیلندر بعد از تراش آن باید عوض شود نشانه تراش خوردن سر سیلندر آن است كه در موتور پراید روی واشر سر سیلندر چند تا برجستگی دارد كه در هر بار یكی از آنها را پاره می كنند و در پیكان بغل آن روس سر سیلندر نشانه هایی می زنند .

برای تایم گیری موتور برای كه برای این كار نشانه ای روی پلاستیكی كه روی بدنه موتور نصب است و در كنار پولی سر میل لنگ است كه نشانه سر پولی باید روبروی T یعنی 10 دورانی كه روی لاستیكی حك شده قرار گیرد . در این صورت پیستون 1و 4 در نقطه مرگ بالا قرار دارند .

و در مرحله دوم باید نشانه سر بادامك كه روی سر سیلندر است روبروی نشانه ای كه به این صورت روی بدنه سر سیلندر قرار دارد قرار گیرد و در این لحظه موتور كاملاً تایم است .

گزارش كار هفته چهارم تاریخ  9و10و11 /3 /83

برای تایم پراید ابتدا تسمه تایم و پولی سر میل لنگ را باز كرده و با تسمه سفت كن پین در 2 مرحله از میل لنگ را تایم می كنیم و سپس مرحله 2 میل بادامك را تایم می كنیم .

برای تایم میل لنگ شمع 1 را بازكرده وقتی بالاآوردیم به محض اینكه كمپرس زیر دستمان حس كردیم علائم روی چرخدنده میل لنگ با روی بدنه كه قبلاً شرح دادیم روبروی هم قرار می گیرند و در غیر این صورت باید بچرخانیم میل لنگ را تا تنظیم شوند سپس بوسیله مشاهده اسبكهای پیستون 4 وقتی گار در حال بسته شدن و دود در حال باز شدن است (در حد یك اشاره به هم دیگر ) آن وقت بادامك نیز تنظیم شده است و در غیر این صورت اگر علائم روی پولی میل لنگ با علائم بدنه روبروی هم نبود آنها را روبروی همدیگر قرار می دهیم .

برای تایم پیكان : علائم روی میل لنگ و بادامك را روبروی هم قرار می دهیم و پیستون 1 در نقطه مرگ بالا قرار می گیدر . وقتی آن را باز می كنیم اگر علائم نداشن بهتر است خودمان علائم بگذاریم .

تایم موتور پاساد :

 چون میل بادامك سر سوپاپها ابتدا برای تایم بلوكه بالا را می چرخانیم تا پیستون 4 در نقطه مرگ بالا قیچی قرار گیرد علامت روی فلایویل كه قرمز است روبروی علامت روی بدنه قرار گیرد ، سپس باید یك نقطه پشت چرخ دنده سر میل بادامك آن مماس بر سر سیلندر قرار گیرد و برای تایم بلوكه پایین سپس پولی سر میل لنگ كه دارای علامت است را چرخانده تا یك علامت قرمز سر فلایویل روبروی علامت روی بدنه قرار گیرد .

تسمه سفت كن ان از نوع خارج از مركز است .

پولكهای روی پوسته :

1-برای اكسید شدن وقتی آب درون سیلندرجریان دارد خاصیت خورندگی و اكسید كردن دارد كه جنس پولكها از برنج است و الكترونها را جذب كرده و از خوررندگی جلوگیری می كند .

2- برای وقتی كه بلوكه سرد می شود بیرون می آیند و از تركیدگی بلوكه جلوگیری می كنند .

3- برای عبور ماهیچه ها در هنگام ریخته گری در تایم گیری پیكان را قبل از انجام تایم گیری ابتدا باید رادیاتور سینی جلو و تسمه پروانه و زنجیر تایم را از موتور جدا كنیم و وقتی كه تایم گرفتیم تمام شد آنها را در جای خود قرار می دهیم .

انواع زنجیر سفت كن : 1- لاستیكی در پیكان 2- روغنی (بنز 190) 3-خارج از مركز (پاساد) 4- فنری در پراید

روی میل لنگ پیكان شیارهایی وجود دارد جهت برگرداندن روغن .

مزایای میل بادامك بالا به حذف تایپیت و میل تایپیت ها و اسبكها در پاساد و فیلر گیری و پیچ هایی فیلر گیری برای تایم گیری وقتی هیچ مشخصه ای نباشد ، پیستونهای 1و 4 را در نقطه مرگ بالا قرار می دهیم ، وقتی یك شمع را باز می كنیم و دست روی دهانه آن بگذاریم با حركت میل لنگ فشار كه به پشت دست وارد شد نقطه مرگ بالا است .

گزارش كار هفته پنجم تاریخ 15و19و20 /1/83

چرخدنده وسطی اویل پمپ و دلكو و پمپ بنزین را می چرخاند – در پیكان  نیرو اول به اویل پمپ و بعد به دلكو وارد می شود ولی در پاساد اول به دلكو بعد اویل پمپ وارد می شود ، در پاساد علامت روی پولی میل لنگ برای تایم جرقه است كه مقدار دورانی آن یك مقدار قبل از نقطه قرمز باید تنظیم شود .

در تویوتا یك لوله ای از كارتل به مانیفولد متصل است كه وقتی پیستون بالا می آید یك مقدار از زیر پیستون نشت كرده و به كارتل كه كاسه نمد ها را خراب كرده و به قطعات ضرر می رساند و یك قدرت مخالف زیرپیستون ایجاد می كند كه از این طریق به كاربراتور و مانیفولد وارد شده و می سوزد و بیرون می رود كه اسم آن PVC است.

میل بادامك پاساد بالا سمت سر سوپاپها ، میل بادامك پراید بالا وسط اسبكهای روی سوپاپهاست و میل بادامك تویوتا بالا سمت راست سرسیلندر زیر اسبكها است و میل بادامك پیكان پایین و یا میل تایپیت به اسبكها نیرو وارد می كند .

تایم تویوتا : ابتدا سوپاپ 1و 4 در نقطه مرگ بالا قرار می گیرد ، سپس از روبرو كه نگاه می كنیم چرخ دنده سر میل بادامك یك سوراخ دارد كه روبروی یك علامت روی بدنه قرار می گیرد و برای تایم بلوكه پایین چرخدنده سر میل لنگ یك علامت دارد كه باید روبروی علامت روی بدنه قرار گیرد . روی میل باداك تویوتا یك چرخ دنده مورب است كه چرخ دنده دلكو را حركت می دهد و باید این دو چرخ دنده با یك دور بچرخند چون تعداد دنده های هر دو با هم برابر ست ولی چرخ دنده میل بادامك بزرگتر است و برای رفع مشكل یكسان شدن دور آن را به شكل مور می سازند .

دو نوع پیكان داریم 1- دولوكس كه زاویه دار است 2-كار كه بدون زاویه است و قدرت كار بیشتر است چون شاتونهای بزرگتری دارد .

در پژو 405 چون دستكها دیر به دیر عوض می شوند و سنگین است وقتی ترمز می زنیم یكباره پروانه به دیواره جلو برخورد كرده و پره ها می شكنند و لوله ها را پاره می كند و بالید دستكها را عوض كنیم . جهت بستن تسمه تایم تسمه سفت كن را شل كرده از بالای دنده ها تسمه تایم را جا می اندازیم و سپس تسمه سفت كن را با پیچ آن كه شل كرده ایم سفت می كنیم.

قیمت فایل فقط 15,000 تومان

خرید

برچسب ها : كارآموزی در فنی و حرفه ای بروجن , موتورهای از نظر شاتون دو نوعند , موتورهای دوزمانه گازئیلی

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر